על פי נתוני "מפת המצוינות של ישראל" שיצרה קרן טראמפ, חולון מוצבת מעל הממוצע הארצי בשיעור בוגרי 5 יחידות במתמטיקה שנה שנייה ברציפות. "מפת המצוינות של ישראל" מציגה את שיעור התלמידים אשר נבחנו בחמש יחידות במתמטיקה בין השנים 2010-2016. הנתונים במפה כוללים 68 רשויות מקומיות והם מתבססים על נתוני משרד החינוך.  

על פי הנתונים, בשנת 2013 נרשמה בחולון ירידה של כ13% בשיעור בוגרי 5 היחידות במתמטיקה, אך במשך שלוש השנים האחרונות העיר מציגה  עלייה קבועה שמסתכמת ביותר מ-35%. עלייה זו הביאה בשנת 2016 את שיעור בוגרי 5 היחידות במתמטיקה בחולון לשיא חדש. 269 בוגרי מערכת החינוך בחולון, כ-13.3% מסך כל הבוגרים, ניגשו בשנת 2016 לבגרות ברמת 5 יחידות מתמטיקה. כאשר הממוצע הארצי עומד על  11.4% בלבד.

צילום: shutterstock-

יוסי בייר מנהל אגף העל יסודי במנהל החינוך סיפר על התהליך שהוביל לתוצאות המרשימות: "אנחנו מאוד גאים בהישגיים של תלמידי חולון,זו תוצאה של החלטה שעיריית חולון לקחה ובמסגרתה אנחנו מתמקדים בהעלאת הזכאות ובבגרות איכותית. המשמעות של זה היא לא רק להגדיל את מספר הזכאים לתעודת בגרות במקצועות הליבה אלא גם את מספר התלמידים שמסיימים אותן בהצטיינות. על מנת להשיג את זה העירייה הקצתה שעות מיוחדות לתגבור, השתלמויות למורים וכמובן פעילויות להעלאת המוטיבציה בקרב התלמידים והמורים. אין ספק שכבר יש תוצאות בשטח ואנחנו מאוד שמחים לראות את ההצלחה".

אלי הורביץ, מנכ"ל קרן טראמפ הוסיף: "בשנים האחרונות יותר ויותר רשויות מקומיות ברחבי הארץ לוקחות אחריות על המצוינות, כי היום תעודת בגרות איכותית שכוללת חמש יחידות במתמטיקה היא מפתח זהב לדלתות רבות, בצבא, באוניברסיטה ובשוק התעסוקה. אנחנו רואים היום שרשויות שמציבות יעדים שאפתניים, משקיעות במורים ומאמינות בתלמידים, מגיעות לתוצאות מדהימות ומאפשרות להרבה מאוד תלמידות ותלמידים להגיע הכי רחוק שהם יכולים".