צילום: אפיק גבאי

ה"מימונה" הוא יום חג אותו מציינים במוצאי חג הפסח וחוגגים במהלך הלילה ולמחרת היום. חגיגת המימונה נפוצה בקרב יהודי צפון אפריקה, ובימינו היא בעיקר חגם של יוצאי מרוקו.

מקור השם נובע מהמילה הערבית "מָיְמוּן" שפירושה מזל והצלחה, והחוגגים מאמינים כי יום זה הוא יום סגולה לפרנסה ולזיווג.

ליל המימונה מתאפיין בהשארת דלת הבית פתוחה (כל עוד בני הבית נמצאים וערים) כדי להזמין את כל מי שרוצה להיכנס, ולאו דווקא בני משפחה, מכרים או מוזמנים מראש.

בחולון יחגגו השנה מאות תושבים ברחוב המשביר 6 באיזור התעשייה, את חגיגת המימונה הטבעונית ה-3.

אורנית מיוחס אימצה את המטבח הטבעוני לפני 4 שנים, וכיום היא מגדירה את עצמה כטבעונית אקטיביסטית: "בת הזוג שלי הלכה לכל מיני הפגנות וזה די סיקרן לראות למה לאנשים יש כזו תשוקה", היא מספרת לנו, "וברגע שאתה הולך פעם אחת, אתה כבר מבין. לא צריך להסביר לך".

את המימונה הראשונה והשנייה אירחה מיוחס בביתה , השנה החליטה להשכיר מקום קטן כדי שיהיה יותר מרווח, יותר נעים ויותר חגיגי: "בשנים קודמות היה ביקוש לאירוע הזה יותר ויותר כל שנה ורוצים שלכולכם יהיה מקום."

מיוחס הבעלים של קייטרינג "נוש", פעילה בחזית לשחרור בעלי חיים, יוזמת זו שנה שלישית, מימונה טבעונית עם זיו בן זאב השותף שלה והבעלים של דיאמונד הפקות.

מימונה זאת מצווה של הכנסת אורחים מוסיפה מיוחס: "ראינו בשנה שעברה שהתלהבו מהרעיון, אז גם השנה נעשה טקס חינה מסורתי ונברך את בעלי החיים ואותנו בשחרור מלא".

אם האירוע יצליח ויהיו רווחים, לאן הרווחים יעברו ומהו עלות הכניסה?

אנו גובים מחיר שרק יכסה לנו את העלויות, כרטיס יעלה 50 שקלים, באולם נעמיד קופה לאיסוף תרומות למען בעלי חיים: "נשמח אם תעזרו לנו להוציא מהערב הזה קצת גם בשבילם- אתם תעשו לנו את הערב!

אנחנו עושים את הכל למען הטבעונים ולמען בעה"ח, מתוך מטרה לתת את הכי טוב שיש כי אנחנו מאמינים שלטבעונים מגיע יותר, אנחנו עובדים מאד קשה למענם ומגיע גם לנו", מסכמת מיוחס.

באירוע ילווה בטקס חינה מסורתי, בליווי מוסיקה מקפיצה ותלבושות מסורתיות, כמובן בנוסף למופלטה המסורתית יוגשו מגוון עצום של עוגות ועוגיות, סוכריות, מתוקים, עוגיות מזרחיות. האירוע יתקיים ברחוב המשביר 6 בחולון.

לפרטים נוספים ניתן לפנות לאורנית-  0545526686.

קישור לאירוע: https://www.facebook.com/events/1855558414684910/?ti=cl

קרדיט תמונות: אורנית מיוחס