היכל הקרח  Ice Peaks בחולון

לכבוד פסח 2019 היכל הקרח בחולון מציע בילוי משפחתי ייחודי ותערוכת צילומים מרהיבה שצילמו סטודנטים ממנשר במתחם הקרח.

היכל הקרח. צילומים ומחליקים | צילום: חגי כהן

מיום ראשון ה-14.04 תוצג תערוכת צילומים מרהיבה, צילומים המתעדים רגעים מרגשים על הקרח, שיתוף פעולה עם בית הספר לאמנות מנשר.

בימים ראשון - רביעי 21-24.04,  יתקיים מופע ראווה על הקרח, פעמיים ביום בשעות 12.00 ו15:45.

כתובת: פארק פרס חולון (כניסה משדרות ירושלים) עליה לקרח עד שעה לפני הסגירה. הכניסה בתשלום.

אגם לה פארק

בלב הפארק הססגוני קיים אגם מלאכותי עם סירות פדלים בצורת ברבורים מרהיבים. ניתן לשכור את הסירות לסיבוב, עד 4 אנשים בסירה, ליהנות ממזג האוויר ומהצמחייה ולאחר מכן לבלות בשטח הפארק, בחנויות ובמסעדות.

אם חשוב לכם לשמור על אווירת חולו המועד, קיים מתחם מנגלים בפארק הסמוך.

מחירי שכירת הסירות: סירת פדלים עד ארבעה אנשים: 30 ש"ח ל 15 דקות ו 50 ש"ח ל 30 דקות; סירות ברבורים: 40 ש"ח ל-15 דקות ו-70 ש"ח ל-30 דקות.

פיקדון של 20 ש"ח מוחזר בעת החזרת הסירה בזמן. בשעות העומס לא תתאפשר שכירת סירה ל-30 דקות.

הצגות הפסח ב'מדיטק'

במהלך חול המועד פסח יוצגו מספר הצגות ובניהן בכורה חגיגית של ההצגה "איינשטיין - הילד שלא הפסיק לשאול". מדובר בהצגה מקורית מרגשת ומעוררת מחשבה, לגילאי 8 ומעלה.

מתוך ההצגה 'איינשטיין' | צילום: בני גם זו לטובה

סיפורו של הילד הסקרן ששינה את פני המדע. כבר כילד איינשטיין היה סקרן בצורה יוצאת דופן, ולא תמיד מצא את עצמו במסגרת בית הספר הנוקשה בו למד. למזלו הרב היה מי ששם לב לדמיון ולמחשבה המקורית שלו וכיוון אותו למסלול שהפך אותו למדען המשפיע בעולם.

הבכורה תתקיים ב 22/4/19 בשעה 10:30 ובשעה 12:30 מחיר: 75, ניתן להשיג כרטיסים מוזלים דרך ועדים.

במקום פועלת ספרייה עשירה בה ניתן להעביר שעות של הנאה וקריאה נינוחה.

כתובת: שדרות גולדה מאיר 6 חולון, חניה חינם

מוזיאון העיצוב בחולון

גם השנה מוזיאון העיצוב בחולון ייקח חלק בפרויקט הענק של בנק הפועלים המאפשר כניסה חינם לאתרים ולמוזיאונים מובילים במדינה, ומזמין אתכם לביקור במוזיאון ללא תשלום במהלך חול המועד פסח.

המוזיאון יהיה פתוח בתאריכים 25-21 באפריל, ובשעות הבאות:

ימים א'-ד' 21-24.4  18:00-10:00

יום ה'  25.4 14:00-10:00

בליל הסדר ובחג המוזיאון סגור: 20-19 באפריל.

אביב בגני סיפור 

בעיר חולון 45 גני סיפור שהם למעשי גני משחק פתוחים שכל אחד מהם מתבסס על סיפור ובהשראתו הוצבו מתקנים ססגוניים, פסלים מיוחדים וכיתובים משעשעים. הספרים שנבחרו הם קלאסיקות אהובות, כמו סבא אליעזר והגזר, תירס חם, שמוליקיפוד, המפוזר מכפר אז"ר, העץ הנדיב, איתמר מטפס על קירות, דירה להשכיר והכינה נחמה.

אם אתם רוצים להספיק כמה שיותר מקומות מומלץ להגיע למתחם גני הסיפור הרחוב מוטה גור, במקום יש מספר גנים שונים עם שפע של מקומות ישיבה, דשא ובית קפה קסום שמתחבר לקונספט הספרים "קפה גן סיפור".

הכניסה בחינם בכל שעות היום.

ניתן להתעדכן במפת גני הסיפור שבאתר העירייה.

המרכז ההיסטורי של אגד 

בחול המועד יפתח המרכז ההיסטורי של אגד בחולון את שעריו ללא תשלום ויזמין משפחות ללמוד על ההיסטוריה של חברת התחבורה הוותיקה בישראל.

במקום מוצגים בו מוצגים למעלה מ-80 דגמים של אוטובוסים ששירתו בקווי השירות ברחבי הארץ. המבקרים מוזמנים לעלות על חלק מהאוטובוסים הישנים ששופצו וחודשו עד הפרט הקטן עם הצבעים המקוריים, האבזור האותנטי ורובם אף נמצאים במצב נסיעה.

מוזיאון אגד | צילום: צבי וינשטוק

לצידם מוצגים גם רכבים ששירתו את אגד כמו מכלית, אוטובוסי גרר ואוטובוסים ללימוד נהיגה. בחלק מהאוטובוסים המשופצים יוכלו המבקרים לשבת בכיסא הנהג, לראות את תיק הנהג ופורט הכסף ומנקב הכרטיסיות עם הצורות האישיות של כל חבר אגד, כפי שהיו בשימוש לפני עידן ה"רב-קו" וכרטיסי הנייר המודפסים.

כתובת: רחוב דן שומרון

שעות הפתיחה בחוה"מ פסח בימים א'-ה', 21-25 באפריל 2019  , בין השעות  8:30-12:30 .

הכניסה חופשית וכך גם החנייה.

פינת החי

​​​​​​​​​בפינת החי של חולון ניתן לפגוש מגון בעלי חיים ואף ללטף, בניהם עיזים, טווסים, ארנבות, פסיונים, תרנגולות, ברווזים ואווזים. במקום חצר פתוחה וחצר פנימית חצי מקורה עם פינות ישיבה המיועדת להדרכה ולליטוף בעלי חיים.הפעילות מתאימה לילדים מגיל שנה ומעלה. ניתן גם להזמין הדרכה לקבוצות מאורגנות ולקיים אירועים וימי הולדת.

שעות פעילות: 21/4- 27 משעה 10:00 עד 14:00

בשעות 14:00-10:00.

כרטיס: 15 שקל לילד ומבוגר מלווה

כתובת: רחוב פרופסור שור 30

מימונה לנעילה 

חג פסח תמיד מסתיים בחגיגה הגדולה והמתוקה, מימונה מסורתית ושמחה. תושבי חולון מוזמנים לחגיגת המימונה המרכזית שעורכת עיריית חולון, ביום ראשון, 28.4.19, בתיאטרון חולון, שדרות קוגל 11.

להקת שפתיים בתיאטרון | צילום: גדי קבלו

בתכנית: להקת שפתיים והסטנדאפיסט שמעון רגב. החל מהשעה 18:30 תתקיים קבלת פנים מרוקאית מסורתית בנוכחות ראש העירייה, מוטי ששון ובשעה 20:00 יחלו המופעים. מחיר כרטיס: 25 שקל ניתן לרכוש בקופות תיאטרון חולון. בעלי נכות מוזמנים ליצור קשר מראש לגבי דרכי נגישות.

כתובת: שדרות קוגל 11