במהלך החודשים האחרונים, הפעילה המשטרה סוכן סמוי שפעל בקרב עבריינים במספר ערים ובכללם יפו, ת״א, בת ים, שפרעם וחיפה, והביא לחשיפתם של עשרות סוחרי סמים וסוחרים באמצעי לחימה. הבוקר הותר לפרסם כי הסוכן הפליל את הסוחרים, והם נעצרו לפנות בוקר.

מתוך הפשיטה | צילום: באדיבות המשטרה

במהלך תקופת הפעלתו, מדווחים במשטרה, הצליח הסוכן לזכות באמונם של העבריינים, אשר מכרו לו בהזדמנויות שונות סמים מסוכנים מסוגים שונים בשווי שוק של כחצי מיליון ש״ח: למעלה מ-3,500 כדורי אקסטזי ו- mdma, למעלה מחצי ק״ג קוקאין וכ-2 ק״ג מריחואנה.

בנוסף, רכש הסוכן המשטרתי מחלק מהעבריינים אמצעי לחימה וביניהם מטענים, אקדח ורימונים.

מהמשטרה נמסר: "מעבר להיותן עבירות פליליות המסכנות את שלום הציבור, מהוות העבירות המיוחסות לעצורים מחוללי פשיעה וקרקע פוריה לסכסוכי עבריינים באזור ובכל מקום אחר בישראל, על רקע מאבקי השליטה בתחומי אמצעי הלחימה והסמים, מאבקים המגבירים פשיעה אלימה ופוגעים בשלום ובטחון הציבור".

צילום: דוברות המשטרה

במהלך הפעילות הסמויה, נאספו ראיות נגד עשרות חשודים והבוקר (ג'), פשטו שוטרים, בלשים, שוטרי יס"מ ושוטרי משמר הגבול של משטרת ישראל על בתיהם של החשודים. גם במהלך הפשיטה הבוקר, תפסו השוטרים סמים ואמצעי לחימה, כספים רבים ורכבים אותם תבקש המשטרה לחלט במהלך ההליך המשפטי.

החשודים יובאו בשעות הצהריים לבית משפט השלום בת״א לדיון בהארכת מעצרם.