המחשה: shutterstock

     
לאחר שנים של תלונות הוחלפו מכלי הנירוסטה למיחזור פלסטיק בחולון בכלובי בקבוקים, כפי שמקובל בערים אחרות. "חבל שלא חשבו על זה לפני שבזבזו הרבה כסף", אמר השבוע תושב העיר.

לפני כשש שנים הוחלפו רוב מתקני המיחזור בחולון מדגמי 'כדורגל' ו'חילזון', במתקני נירוסטה חדישים ויפים, עם תמונות של מקומות בולטים בעיר, כמו מוזיאון העיצוב ומוזיאון הילדים. המתקנים היפים נועדו להפוך את חוויית המחזור בעיר ליותר אסתטית ונוחה כיוון שהם הותאמו לצורת בקבוק וכך נמנעה אי־הבנה באשר למטרת המיכל.

אך תוך זמן התברר כי המכלים אינם פרקטיים. "קודם כל, הנפח שלהם ממש קטן, אבל הדבר החמור ביותר הוא שמכלי המיחזור אינם מותאמים לכל הבקבוקים", מספר תושב שכונת קריית העבודה, בה הוחלפו לאחרונה המכלים. "הבקבוקים הגדולים אמנם נזרקים למיחזור בכמויות קטנות יותר, אבל עדיין צריך לתת להם מענה ועל זה לצערנו העירייה לא חשבה".

בעיריית חולון כאמור הבינו את הבעיה וכבר החליפו את המכלים בכלובים למיחזור, כפי שמקובל בערים רבות. "חבל שרק עכשיו הבינו את הטעות, החוכמה היא לחשוב לפני שפועלים. מכלי הנירוסטה עלו לעירייה המון כסף, השיקו אותם בקול תרועה חגיגית ובסף זה התגלה כטעות".

מעיריית חולון נמסר בתגובה: "מתקני הנירוסטה שירתו את חולון במשך למעלה משמונה שנים, שבהן עלתה מאוד מודעות התושבים לנושא המיחזור. כיום, השמשתם בצורה יעילה אינה מוצדקת וזאת בשעה שתאגיד ת.מ.י.ר מספק מתקני מיחזור בעלי קיבולת גדולה יותר וללא כל עלות".