שיקום גן מגדל המים באגרובנק | צילום: עיריית חולון

עיריית חולון מזמינה את תושבי שכונת אגרובנק, בני כל הגילים, להיות שותפים להכנת התוכנית לחידוש מגדל המים ברחוב אז"ר ולהפיכתו למרכז שכונתי עבור הקהילה.

המפגש, שהכניסה אליו חופשית, יתקיים ביום שלישי, ב-באפריל, בשעה 20:00, במרכז פסגות, רחוב סרלין 21. 

במהלך הכנס יוצג בפני התושבים מצבו הנוכחי של המגדל ולאחר מכן יתחלקו המשתתפים לקבוצות שיח, שבהן יועלו שאלות בנוגע לעתיד מגדל המים, כפי שהם רואים אותו.   

שיתוף הציבור ייעשה בכמה שלבים מקבילים, כך שכלל התושבים, ממגוון האוכלוסיות שבשכונה, יוכלו להביע את דעתם ולשתף על אודות צרכיהם.

בנוסף לכנס התושבים (שפתוח לציבור הרחב), יתקיימו גם מפגשי שיתוף ציבור מצומצמים יותר שמיועדים לאוכלוסיות שנקבעו מראש: לגיל הרך, לתלמידי בית ספר יסודי, ולבני נוער. 

צילום: עיריית חולון

מגדל המים הוקם על ידי חברת "אגרובנק" בשנת 1935 ושימש כמאגר מי שתייה עבור תושבי השכונה. בחלקו העליון הוקמה עמדת תצפית של ההגנה והוא שימש בעבר כתחנת איתות אל יישובי הדרום.

שירות הקשר של ההגנה ביצע ממנו התקשרויות במכשירי הליוגרף ומורס עם נקודות ישוב רחוקות כגון באר טוביה בדרום ובן-שמן במזרח. גינת מגדל המים הוותיק שבשכונת אגרובנק עברה באחרונה שדרוג, שכלל הצבת שילוט שמספר את היסטוריית השכונה וחולון, ביצוע עבודות פיתוח, גינון והשקיה, התקנת תאורה חדשה וכן ריהוט גן. 

בחודשים הקרובים ייערך שיפוץ נוסף גם בפנים המבנה, בהתאם לתוכנית האדריכלית שהוכנה, תוך התחשבות בהוראות לשימור המגדל, שמהווה נכס היסטורי ותרבותי של העיר חולון. זאת, כאמור, במטרה להפוך את המגדל למרכז שכונתי ידידותי שישמש את תושבי השכונה בני כל הגילים.