בנות השרות הלאומי בחולון ערכו ביום חמישי שעבר אירוע התרמת דם לזכרה של אורי אנסבכר שהייתה בת שרות לאומי ונרצחה על ידי מחבל בחודש שעבר. "רצינו לעשות השתדלות קטנה עבורה", הן מסבירות.

כל אחת קיבלה על עצמה מעשה קטן | צילום פרטי

לפני כחודש נרצחה הצעירה אורי אנסבכר (19) על ידי מחבל בירושלים, כאשר על פי הממצאים הגיעה המנוחה, שהייתה בת שרות לאומי, לחורשה באזור עין יעל בירושלים עם כלי כתיבה על מנת להתבודד ולכתוב כשמחבל הבחין בה.

כשבנות גרעין השרות הלאומי 'בת עמי' בחולון שמעו על המקרה הן מדי החליטו לקיים מחווה לזכרה ובצרוף מקרים עצוב ערכו התרמת דם בשבוע שבו הוגש כתב אישום נגד המחבל, פלסטיני תושב חברון, עראפאת ארעפיה בגין רצח ואונס.

באירוע ההתרמה שנערך ברחבת המדיטק הצליחו הבנות לאסוף עשרות מנות דם ובקושי הצליחו לעמוד בעומס, במד"א כל כך הופתעו מההתגייסות שכבר ביקשו מהצעירות לארגן ימי התרמה נוספים.

צילום פרטי

בנוסף, הציבו הבנות קיר מעשים טובים וביקשו מכל אדם שתרם או עבר במקום לכתוב בפתק מעשה טוב אותו הם מתחייבים לעשות לזכרה של אנסבכר. "אף אחת מאתנו לא הכירה אותה באופן אישי אבל כששמענו על זה היה ברור לנו שאנחנו חייבות לעשות משעה טוב לזכרה", סיפרה אחת מהמארגנות, אוריה לרנר.

"כל אחד לקח על עצמו מעשה קטן, אני החלטתי להשתדל לתרום דם לעיתים יותר קרובות, אנשים כתבו דברים מהלב, כמו לומר שלום לכולם או לחייך יותר, זה היה מרגש".

הבנות ערכו סרטון של האירוע והעבירו למשפחה שפרסמה אותו בדף לזכרה של אנסבכר, "שמחנו שיכולנו לעשות את זה עבורה, זה באמת מעשה קטן, אבל כל אחד עושה את ההשתדלות שלו" סיכמה לרנר.