יצחקי. דתי בהתאמה אישית | צילום: פרטי

יו"ר ועד ההורים במוסדות החינוך של המגזר הדתי, גיא יצחקי, מסכם שנה בתפקיד המורכב ומספר על האתגרים שממתינים לחינוך הדתי בעיר ועל המורכבות במציאת מוסדות חינוך מותאמים לזרמים השונים במגזר: "בסופו של דבר כולנו יחד מנסים לקדם את החינוך, אבל חשוב לנו לתת לכל אחד לבטא את דתו בדרכו".

במסגרת תפקידו כיו"ר ועד ההורים של מוסדות המגזר הדתי בחולון, משתדל יצחקי לתת מקום גם למוסדות הפרטיים. "בדרך כלל החינוך החרדי נפרד כי אלו מוסדות פרטיים, אבל השנה יש לנו גם נציגה חרדית כי חשוב לנו שכולם יהיו מעורבים", הוא מספר, "כהורים חשוב לנו לקדם נושאים בוערים מול המנהל, כמו הסעות.

בנוסף, השנה היו בעיות בטיחות והזנחה בחצר של בית ספר 'ישורון', ואחרי מספר פגישות השיפוצים יצאו לדרך. בשיא הקיץ גילינו שיש מחסור בקייטנות למגזר הדתי, כי בעבר לא היה ביקוש ועכשיו יש". עם זאת, יצחקי כבר מכין את עצמו לאתגרים שמביאה עימה שנת הלימודים הקרבה. "קיים מחסור בהול בגנים דתיים ברחבי העיר, ובבתי הספר, כמו 'דביר', יש עומס גדול. השנה יהיו בו שש כיתות ו' במקום חמש".

מה דעתך על המאבק של תלמידי ישורון ללמוד במסגרת לא מופרדת?

"אני יודע שלא אישרו להם לעבור ל'מקווה ישראל', ושאין מסגרת על־יסודית לא מופרדת בחינוך הדתי בעיר. העלינו את הנושא מול מינהל החינוך ומנכ"ל העירייה והוא בבדיקה. בחינוך הדתי יש זרמים רבים, השאיפה היא להתאים לכל אחד את המוסד שנכון לו. אבל יש גם בעיה כמותית - לא פותחים בית ספר עבור 20 תלמידים".