תחילת הסיפור הסבוך לפני כשנה. אז ניהלו צעירה כבת 19 ונער שטרם מלאו לו 17 שנים מערכת יחסים אינטימית בת מספר חודשים. השניים לא נישאו זה לזה, ונפרדו כאשר הצעירה הייתה בחודש החמישי להיריונה.

אב ובנו התינוק | צילום המחשה: pixabay

הפנייה לבית המשפט לענייני משפחה, שהותרה כעת לפרסום בתנאים מגבילים, הגיעה בעקבות פנייה של האם, ובקשה לקבל משמורת בלעדית על בנה התינוק, בניגוד לרצונו של אביו.

לפי המצוין בפסק הדין האם עודנה מתגוררת בבית הוריה, כמו גם האב. אך בשל העובדה שאבי התינוק עודנו קטין, ולכן מבחינת  החוק היבש עדיין נמצא תחת אחריות הוריו שלו, עלתה בבית המשפט הסוגיה: האם ניתן להעניק לקטין משמורת משותפת על קטין אחר?

הסוגיה נבחנה על כל צדדיה, יתרונותיה וחסרונותיה, ע"י השופטת איריס אילוטוביץ' סגל. בבית המשפט הוצג הרקע לסיפור, והאחריות שהציג האב בכך שאף ליווה את האם הצעירה לבדיקות בזמן ההיריון. כמו גם התסקירים שהוגשו, המלמדים על כך שהוריו של האב הכינו עבור התינוק חדר בביתם, והם מוכנים ומעוניינים לסייע לבנם בגידולו, וכמובן רצונו של הנער להיות חלק מהותי בחיי בנו. 

בסיכומו של דבר לאחר בחינת ההשפעה הרבה שתהיה להחלטה זו על עתידו של תינוק, ומערכת היחסים העתידית שלו עם אביו, כמו גם פסקי דין והכרעות מרחבי העולם, פסקה השופטת שלמרות שהאב עודנו קטין, הוא זכאי ומתאים לקבל את האחריות המתלווה למשמורת. אף הסדירה את הסדרי הראייה הכוללים גם לינה של פעמיים בשבוע בבית אביו ושהות של כל סוף שבוע שני.

לסיכום פסקה השופטת שיש להפנות את שני הצדדים לייעוץ והדרכה הורית בשל גילם הצעיר.