צ'פליצקי. הורים חתמו מולה על ויתור סודיות | צילום: קובי קואנקס

נועה צ'פליצקי שימשה כחברת מועצת העיר בחולון פחות מקדנציה אחת. בבחירות האחרונות היא לא נכנסה למועצה, אך זה לא עוצר אותה מלהמשיך לפעול למען ילדי העיר, להשתתף בוועדות חינוך ואף לסייע לארגן מחאות חברתיות. "יש בי אהבה אמיתית לילדים וחינוך ושום דבר לא ישנה את זה", היא אומרת.

לצ'פליצקי ניסיון עשיר בתחום החינוך, בין היתר בניהול בתי ספר. בקדנציה הקודמת היא נכנסה למועצת העיר מטעם סיעת 'מצטיינים בחינוך' לאחר שחבר המועצה לשעבר, יעקב אופק, פרש מתפקידו. במשך ארבע שנים היא פעלה רבות בתחום החינוך כשהיא מקבלת תמיכה גם כחברת אופוזיציה וגם מחברי הקואליציה.

"כשלא נבחרתי שוב הרגשתי החמצה גדולה", היא אומרת השבוע, "אני לא מתביישת לומר שמאוד התאכזבתי, אבל למרות הקושי היה ברור לי שאני לא מפסיקה בעשייה החברתית. עם כל הניסיון שיש לי אני מצליחה להשפיע".

בימים אלו מלווה צ'פליצקי הורים בוועדות היוועצות, דיונים בבתי ספר ובירוקרטיה מול משרד החינוך. הורים רבים חתמו על הסכם ויתור סודיות על מנת לאפשר לצ'פליצקי להשתתף בדיונים על עתיד ילדיהם כאשר במידת הצורך היא גם מצליחה באווירה טובה ושפה נעימה לגשר על מחלוקות בין הורים לאנשי חינוך.

"חשוב לציין שהכל נעשה בהסכמה מלאה של כל הצדדים. דווקא עכשיו כשאני לא חברת מועצה אין ניגוד עניינים ואני יכולה לתקשר באופן קל יותר עם הגורמים המקצועיים בעירייה. בתקופה האחרונה יש המון מאבקים חברתיים בתחום החינוך, קייטנות, מעונות יום, לימודי חוץ ועוד. אני מרגישה שאני מצליחה להשתתף במאבקים האלו ממקום של ידע אבל גם רצון טוב.

"אני משתתפת בקבוצה של ועד הורי הגנים העירוני, בקבוצת הנהגת הורי החינוך המיוחד כמובן במאבק שהיה להוזלת הקייטנות והתאמתן לציבור. לשמחתי בעולם החינוך אנחנו תמיד לומדים דברים חדשים ויש המון גורמים טובים שעוזרים, לכן אין שום סיבה שאוותר על פעילותי כל עוד הורים פונים אלי בבקשה לעזור ולקדם את החינוך בעיר".