בית העלמין הישן בראשון לציון נחשב פעיל מאוד במהלך שעות היום, ורבים מתושבי האזור מגיעים לשם כדי לפקוד את קברי יקיריהם. כעת מתברר שעיקר העניין מתרחש דווקא בלילות, אז מגיעים למקום זוגות כדי לממש את אהבתם הרחק מעיני הציבור מבלי שפרטיותם תפגע.

בית העלמין בראשון לציון, צילום: אבי מועלם

"נודע לי על הטרנד המדובר במקרה", סיפר יגאל שרף, בעל משרד החקירות "סקיי". "סבתא של צעירה בשנות ה-20 לחייה חשדה שהיא משתמשת בסמים וביקשה מאיתנו לעקוב אחריה ולבדוק האם זו האמת בגלל שהנכדה עצמה הכחישה.

"במהלך המעקב גילינו שאכן היא משתמשת בסמים ואת המימון לכך היא מקבלת מגבר מבוגר ממנה שמשלם לה עבור יחסי מין לא מלאים. המקום שבו הם נפגשו כדי לממש זאת היה בית העלמין הישן, צמוד לקיר הכניסה. כשסיפרתי על כך לילדים שלי הם אמרו לי שמדובר בתופעה מוכרת ושהצעירים מגיעים לשם כדי לקבל פרטיות".

גם אורן, צעיר מקומי, מכיר את התופעה ואף הודה כי היא הגיונית במידה ולא נרתעים. "צעירים שעוד גרים בבית עם ההורים יודעים שבית קברות זה מקום שבלילה הוא מבודד. שם הם מקבלים את הפרטיות שלהם", הבהיר אורן.

עופר מרום, יו"ר חברה קדישא ראשון לציון, הגיב לדברים ואמר: "אני מזועזע מהעזות של האנשים. מדובר בביזוי כבוד המת. אני אנחה להציב מצלמות ולהגביר את האבטחה כדי שזה לא יקרה יותר".