טקס מגן העוצמה של ארגון אלמנות ויתומי צה"ל התקיים אתמול (ג') בתיאטרון חולון, זו השנה השנייה, ובאירוע החגיגי בו נכח גם ראש העירייה מוטי ששון, הוענק אות מגן העוצמה לרמטכ"ל לשעבר גדי אייזנקוט, לקרן לידידות בראשה עמד הרב יחיאל אקשטיין ז"ל ולקרן הישג.

צילום: 'ארגון אלמנות ויתומי צה"ל'

האות מוענק לאישים ולגופים שונים כהוקרה על פועלם לחיזוק הארגון וחבריו. את הערב הנחתה מיכל ינאי, שנשואה ליתום צה"ל, כפי שהיא תיארה: "אני מרגישה חלק ממשפחת השכול ונפעמת מהפעילות המיוחדת של הארגון לרווחת אלמנות ויתומי צה"ל".

מגן העוצמה 2019 הוענק לגדי אייזנקוט על כך שבמשך עשרות שנים – גם בעתות סערה ומלחמה במהלך תפקידי הפיקוד הבכירים אותם מילא - תמיד מצא זמן לאלמנות ויתומי צה"ל ופעל עבורם ועבור הארגון במסירות ובאהבה, מתוך הבנה אישית של גודל החוב שכולנו חבים להם.

אייזנקוט אמר באירוע: "כמפקד קרבי במשך עשרות שנים זו זכות גדולה עבורי לזכור ולהוקיר את חברינו הנופלים. זו גם זכות מבחינתי להיות לצד המשפחות, להקל במעט על האובדן ולהיות יחד בימי שמחה. העוצמה האנושית היא כזו שגם מתוך הכאב ממשיכים להתפתח.

אייזנקוט, אמש | צילום: 'ארגון אלמנות ויתומי צה"ל'

"אני מקווה מאוד שלא יתווסף לארגון אף אדם, עם זאת אנו מכירים את ההוויה הביטחונית של המדינה. גם בימים אלה יש חיילים לאורך הגבולות כדי לאפשר למדינה להמשיך להתפתח ולשגשג גם במציאות המורכבת".

יחד עם אייזנקוט, קיבלו את האות קרן הישג, ובראשה המנכ"ל מר אביב בושינסקי. קרן הישג מקיימת שיתוף פעולה הדוק עם ארגון אלמנות ויתומי צה"ל כבר למעלה מעשור, ובמסגרתו מעניקה הקרן מלגות לימודים ליתומי צה"ל וכוחות הביטחון. הקרן מעניקה יד לעזרה, תמיכה, חיבוק ותחושה שיש מאחורי יתומי צה"ל משפחה שדואגת ושתמיד תהיה לצדה.

צילום: 'ארגון אלמנות ויתומי צה"ל"

הקרן לידידות קיבלה כאמור גם היא את אות מגן העוצמה, כאשר בשמו של מייסד ונשיא הקרן הרב יחיאל אקשטיין ז"ל שנפטר במפתיע לפני מספר חודשים, קיבלה את הפרס אלמנתו ג'ואל אקשטיין.

הקרן פעלה ופועלת רבות למען רווחתם של אלמנות ויתומי צה"ל במתן תרומות וסיוע. בליבם של המשפחות, המתנדבים, ועובדי הארגון, ייזכר הרב אקשטיין כמי שמעולם לא שכח את המחויבות לאלמנות וליתומים ועשה כל שביכולתו כדי להזכיר למשפחות השכולות, שהן לא לבד.