ששון | צילום: קובי קואנקס

    

המשמר החברתי חולון הגיש באחרונה שתי עתירות נגד ראש עיריית חולון, מוטי ששון. ועדת הבחירות לא התרשמה ודחתה אותן. העותרים חוייבו לשלם הוצאות משפט לעירייה ולמנהלת פורום חולון בפייסבוק.

העתירה הראשונה הוגשה בטענה כי ששון מנצל את משאבי העירייה לקידומו האישי לקראת הבחירות הקרובות.

יו"ר ועדת הבחירות האזורית עודד מודריק, שדחה את העתירה אך לא פסק הוצאות משפט, כתב בפסיקתו "לא מתקבל על הדעת שמערכת ההודעות 'תנטרל' את ראש העירייה, משל אין תואר לו ואין דמות לו והרי ראש העירייה הוא המנצח על מערכת הפעולה העירונית".

עם זאת השופט ציין כי אכן אסור לראש עירייה לנצל משאבי עירייה לקידומו וכי הוא לא בדק את מקור התכנים בדף הפייסבוק ולכן הוא מזמין את חברי המשמר להוכיח כי מקור החומרים אכן מהעירייה ואף ציין שטוב עשתה העירייה שסגרה את הדף של ששון שמומן על ידי העירייה.

מספר ימים לאחר מכן דחה השופט גם את העתירה השנייה שהגיש המשמר נגד ששון, מנהלת קבוצת הפייסבוק 'פורום חולון - הבית של חולון', פלורה חממי ומנכ"ל החברה לבילוי ובידור, שמשון חן.

נגד שלושתם טענו במשמר כי הם מקדמים תכנים לטובת ששון בסיוע או מימון העירייה ובניגוד לחוק הבחירות, במקרה זה פסקה הוועדה גם תשלום הוצאות על ידי יו"ר המשמר החברתי, ליאורה פור, בגובה אלף שקל לעירייה ואלף שקל לחממי. "לא נפל פגם בפרסומים העירוניים וממילא גם לא בפרסומים הפרטיים", נכתב שם.

למרות ההחלטות, יו"ר המשמר החברתי, ליאורה פור, מתכוונת להמשיך במאבקה. "ההרתעה הושגה, כספי הציבור לא יהיו הפקר ולא נאפשר שימוש במשאבי העירייה לטובת תעמולת בחירות. המשמר ימשיך את פעילותו לשקיפות ולמינהל תקין".