עד שלב זה נראה כי מערכת הבחירות בחולון עומדת להיות מנומנמת, לא נראה אף מתמודד דומיננטי באופק ומלבד ד"ר קרן גנון, מתמודדת אנונימית יחסית, לא התקבלו הכרזות רשמיות, עד לרגע זה. יו"ר סיעת צעירים, מורן ישראל, הכריז היום (חמישי) על מועמדותו לראשות העירייה וטרף את הקלפים ביחסי הכוחות המוכרים לנו עד כה.

ישראל השבוע. "העיר לא צועדת מספיק מהר" | צילום: קובי קואנקס
המשמעות היא שבבחירות הקרובות יתמודד מול ראש העירייה מוטי ששון מועמד בעל אהדה גדולה בעיר, שכבר הצליח להפתיע בבחירות הקודמות. ובכל זאת, יש לציין כי ששון נותר המועמד הבולט במרוץ הזה.

ישראל הוא דמות מוכרת בפוליטיקה המקומית. בשנת 2008 התמודד עם סיעת 'צעירים' בבחירות, אך לא הצליח לעבור את אחוז החסימה. זה לא מנע ממנו להתייצב בכל ישיבת מועצה וללמוד לעומק את המערכת המוניציפלית.

לבחירות ב־2013 הוא כבר הגיע מוכן, קטף שני מנדטים והפך לאופציונר הדומיננטי ביותר במועצה תוך בקיאות גדולה שהוא מגלה בנעשה בשטח ובפקודת העיריות.

הוא בעל תואר שני במנהיגות ציבורית ופוליטית מאוניברסיטת תל אביב, מגיע מתחום החינוך, ניהל את תוכנית הסייבר הלאומית מטעם משרד החינוך ומשרד ראש הממשלה, שימש כעוזר פרלמנטרי ולקח חלק בוועדת הכספים של הסוכנות היהודית והסתדרות הציונית העולמית, תפקיד שעזב על מנת להתמקד בבחירות הקרובות.

בימים אלה, כשהוא נושא את התואר 'חתן טרי', הוא גם מרצה בסדנאות למנהיגות. "ההחלטה להתמודד על תפקיד ראש העירייה לא התקבלה ברגע", הוא אומר השבוע ל'ידיעות חולון'.

"אנחנו נערכים לדבר הזה כבר זמן רב, בוחנים את כל המשמעויות הנובעות ממנו ומתכננים את דרכנו בקפידה. בעבר כשהיו אומרים לי 'הנה ראש העירייה הבא של חולון' זה היה מחמיא לי, היום אני מבין את גודל האחריות שכרוכה בצעד כזה.

"בקדנציה האחרונה למדתי את המערכת המוניציפלית בקפידה, לקחתי חלק בוועדת כספים וחינוך ואני יו"ר ועדת קליטה. המצע של 'צעירים' תמיד נמצא מולי ולא זנחתי אותו אחרי הבחירות. 'צעירים' מעולם לא הצביעה נגד באופן אוטומטי. אני מאמין שפוליטיקה היא רק אמצעי להשגת המטרה, ויש לי המון חלומות לעיר חולון.

"לצערי אני מרגיש שהעיר שגדלתי בה לא צועדת מספיק מהר, יש קיפאון והיא לא קשובה מספיק לתושבים. אף אחד לא יכול לקחת ממוטי ששון את השנים הטובות והעשייה הרבה אבל הגיע הזמן לאנרגיות חדשות".

ישראל בן ה־34 יודע כי גילו ישמש כקלף עבור המתמודדים מולו. "אני מסתכל ימינה ושמאלה, ראש ממשלת קנדה בן גילי, רובניק היה צעיר כשנבחר במקום טרנר לראשות עיריית באר שבע והוא עשה דברים מדהימים. מה שחשוב הוא שמי שעומד בראש המערכת ידע לנהל אותה, לאסוף סביבו אנשי מקצוע טובים ולאפשר למערכת ליזום ולהתפתח".