במסגרת עתירה של פעילי המשמר החברתי לוועדת הבחירות הארצית, הוגשה בקשה דחופה לצו מניעה נגד ראש עיריית חולון מוטי ששון, אשר נשען כי השתמש במשאבי העירייה לקידום קמפיין הבחירות האישי שלו.

ששון. מחכה למימון מהמפלגה | צילום: קובי קואנקס

על העתירה חתומים ליאורה פור יו"ר המשמר, וחבר המועצה עו"ד ניסן זכריה, מייסד המשמר.

בעתירה נטען כי ששון משתמש בדף העירייה, באתר העירייה ובפרסומים שיוצאים מטעמה, על מנת לקדם את עצמו ולהכין את השטח לקראת הבחירות המקומיות.

בפועל, ששון עדיין לא פתח בקמפיין בחירות רשמי, וכפי שהוא מקפיד בכל שנת בחירות, הוא כנראה לא יפתח בקמפיין לפני שיקבל מימון ממפלגת העבודה שמטעמה הוא מתמודד.

אך על פי העתירה, ששון כבר החל בקמפיין סמוי כאשר קידם את עצמו בניגוד לחוק בכמה מקרים. בין היתר, באמצעות דפי פייסבוק שמממנת העירייה, בהם דף הפייסבוק של העירייה והדף על שמו של ששון.

 פור. מצוות העותרים | צילום פרטי

יש לציין כי לאחרונה פתח ששון חשבון אישי שאיננו קשור לדף הרשמי, אך חברי המשמר טוענים כי בשאר פרסומי העירייה הממומנים מכספי הציבור ששון ממשיך לעשות כבשלו.

רק בשבוע שעבר התקיימה חלוקת השי לחג הפסח עבור עולים חדשים וחיילים. השי שממומן מתקציב העירייה ניתן במעטפה עם חותמת ראש העירייה ולשכתו של ששון. בעתירה מבקשים חברי המשמר להפסיק נוהג זה.

מעיריית חולון נמסר: "העירייה כבר העבירה את עמדתה לוועדת הבחירות ותכבד כל החלטה. העירייה אינה מתנהלת באמצעות כלי התקשורת ופועלת על פי החוק".