מליאת המועצה | צילום: חופית כהן-אולאי

              

לפני מספר ימים שלח חבר מועצת העיר מטעם סיעת 'ליכוד', מיקי שמריהו, מכתב לראש עיריית חולון, מוטי ששון, בו הוא מודיע לו כי הוא פורש מהקואליציה. המהלך של שמריהו סימן את תחילת המרוץ, כאשר היה ברור כי מספר סיעות מהאופוזיציה יחזרו אחריו במטרה להתאחד.

היום נודע למיינט חולון כי שמריהו סיכם על איחוד סיעות עם רשימת "מצטיינים בחינוך" שבראשה עומד חבר מועצת העיר, עזרא סיטון, שאף הוא איש ליכוד.

הסיכום בין השניים דרבן רשימה נוספת להצטרף ואתמול הוחלט כי גם הרשימה של עמוס ירושלמי תצטרף לאיחוד שעלול ליצור גוש חוסם מול ששון, שכרגע יש לו שישה מנדטים.

למעשה זה המהלך המשמעותי הראשון שמבצעים חברי המועצה לקראת הבחירות הקרובות כאשר על פי מקורבים בראש שלושת הרשימות המאוחדות יעמוד סיטון, איש חינוך בעל ותק של 10 שנים במועצת העיר שבעבר שימש כסגן ראש העירייה וכיום הוא יו"ר ועדת ביקורת.

סיטון סירב לפרט על המהלכים שקדמו לאיחוד אך אמר "אני שמח על העובדה שהמתמודדים הבינו שצריך ללכת בגוש אחד גדול כדי להצליח ומברך את חברי על האיחוד".

עם זאת, יש להניח כי עדיין לא שמענו את המילה האחרונה מהגוש המתגבש וכי בקרוב חברי מועצה נוספים יצטרפו לשלושת הרשימות, בעיקר חברי ליכוד שמפוזרים בין הסיעות השונות במועצה.